З 1990-х років і експоненційного зростання мобільних телефонів потреба в автоматизації в електронній промисловості стала фундаментальною для задоволення попиту на постійно зростаючий асортимент продуктів.
Це прагнення до автоматизації просунуло хід технологій, але також збільшило потребу в більш складних системах видалення диму для видалення повітряних викидів із робочого середовища та захисту обладнання від забруднень, які інакше могли б вплинути на якість продукції. Це особливо важливо для електронних компонентів.
Деякі виробники вибирають для видалення викидів за допомогою вентиляційних систем, які характеризуються лабіринтом внутрішніх труб і повітропроводів через вентилятор на висоті даху. Такі стаціонарні системи можуть впливати на регулювання опалення будівлі, додаючи витрати на енергію, і за своєю природою пропонують обмежену гнучкість для реконфігурації виробничих ліній. Крім того, зростаюче занепокоєння щодо навколишнього середовища, соціальної сфери та державного управління щодо вентиляції безпосередньо в навколишнє середовище спонукає все більше виробників звертатися до портативних систем витяжки.
Портативні системи, такі як вироблені BOFA, допоможуть відфільтрувати та очистити технологічний потік повітря перед тим, як повернути його на робоче місце. Дійсно, портативні системи все частіше стають частиною процесів автоматизованого виробництва електроніки, зокрема для пайки хвилею та оплавленням на заводах, що виробляють великі обсяги високоякісних друкованих плат.
Портативні системи також є більш гнучкими, дозволяючи легко переміщати екстракційні установки, коли виробничі лінії потрібно переконфігурувати відповідно до мінливого попиту клієнтів.
Отже, чому технологія екстракції є важливою для процесів пайки хвилею та оплавленням?
При паянні хвилею компоненти друкованої плати розміщуються на платі та пропускаються поверх безперервної хвилі розплавленого припою. Ділянки, які не підлягають спаюванню, покриваються захисною «маскою».
Хоча цей процес зазвичай не включає потенційно шкідливу смолу/каніфоль, присутні в ручному паянні, що може становити ризик для здоров’я, він може вимагати використання розчинника на спиртовій основі, наприклад ізопропілового спирту (IPA) і невеликої кількості органічної кислоти , дим з якого потрібно витягнути та відфільтрувати.
Перед паянням плати «розпилюються флюсом» за допомогою загального процесу розпилення, який може генерувати дисперсію флюсу в повітрі, або цілеспрямованого струменя з роботизованої насадки. У будь-якому випадку забруднювачі, що утворюються в повітрі, необхідно контролювати за допомогою ефективного управління атмосферою, що означатиме інвестиції в портативну технологію вилучення диму або альтернативний стаціонарний метод.
При паянні оплавленням паяльна паста наноситься на друковану плату, а компоненти «вибираються та розміщуються». Плата рухається через різні зони нагріву, стабілізації та охолодження, під час яких метал припою «оплавляється» або плавиться та твердне навколо компонентного з’єднання. Під час цього процесу розчинник, який спричиняє розрідження пасти, випаровується, і цей повітряний викид потрібно фільтрувати через екстракційну установку.
Блок контролю температури (TCU) BOFA також може допомогти підтримувати оптимальну температуру зони друку на друкованій платі в межах програмованого параметра 19-30ºC на автоматизованих виробничих лініях. Він має точність в межах 1ºC завдяки інтелектуальному управлінню повітряним потоком і вбудованим сенсорним обігрівачам і системі охолодження.
Рішення BOFA сприяють оптимальній автоматизованій продуктивності завдяки ефективному управлінню повітрям і багатоступеневій технології фільтрації, яка включає спеціалізовані фільтри з активованим вугіллям, призначені для уловлювання специфічних хімічних викидів. У той же час бортова операційна платформа iQ BOFA забезпечує незалежний моніторинг стану фільтрів, щоб забезпечити своєчасну заміну фільтрів і знизити ризик простою, тим самим знижуючи загальну вартість володіння системою.
Дізнайтеся більше про модельний ряд BOFA для автоматичного паяння, включаючи V 2000 iQ.